Rozpoczęcie roku szkolnego w Długołęce-Świerkli

W Szkole Podstawowej w Długołęce-Świerkli rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 było nieco inne niż zazwyczaj. Uroczysta akademia ze względu na pandemię nie odbyła się, ale za to, jak co roku uczniowie mogli spotkać się z wychowawcami w swoich klasach.

Cóż to było za spotkanie! Po wielu miesiącach znów mogliśmy się zobaczyć, uśmiechnąć, życzyć dobrego dnia. Wszyscy długo wyczekiwali tej chwili i chociaż mamy świadomość, że ten rok szkolny będzie trochę inny, to jesteśmy przekonani, że wykorzystamy go jak najlepiej!

– czytamy na profilu społecznościowym szkoły.

Po rozpoczęciu roku szkolnego ksiądz proboszcz, Marcin Zawiślak, w obecności grona pedagogicznego dokonał poświęcenia sztandaru szkoły.

Planowaliśmy uczcić nadanie szkole imienia Św. Jadwigi Królowej Polski w sposób szczególny, zapraszając całą społeczność lokalną i szkolną do udziału w uroczystej mszy świętej oraz akademii. Niestety z powodu trwającej pandemii nasze plany nie doszły do skutku. Mamy jednak nadzieję, że 15 października, w dniu imienin naszej patronki uda nam się zorganizować wspólne świętowanie.
Życzymy wszystkim samych sukcesów w tym roku szkolnym!

Szkoła Podstawowa w Podegrodziu – rozpoczęcie roku szkolnego, procedury bezpieczeństwa

źródło, fot. SP Długołęka-Świerkla