Parafia Podegrodzie – od jutra będą funkcjonować poradnie rodzinne, biblioteka parafialna

Od jutra w parafii Podegrodzie będą funkcjonować poradnie rodzinne, biblioteka parafialna, będą także odbywać się spotkania grupowe. Na dzień 30 czerwca 2020 r. o godz. 18:00 zaplanowano Sakrament Bierzmowania. Poniżej publikujemy pozostałe ogłoszenia parafialne.

Parafia Podegrodzie – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wtedy też kończy się definitywnie okres przystępowania do komunii świętej wielkanocnej. Po prymarii i w kaplicach będzie w przyszłym tygodniu zmiana tajemnic Różańca Świętego.
Dzisiaj za pobożne odmówienie Hymnu do Ducha Świętego możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – Msze święte w kościele parafialnym będą o godz. 6.00, 9.00 i 18.00 oraz o 19.00 przy kaplicy na Osowiu.

3. Również od poniedziałku rozpoczyna się normalna praca duszpasterska – będą funkcjonować poradnie rodzinne, biblioteka parafialna i różne spotkania grupowe.

4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca czerwca.
W piątek Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 6.00, 18.00 i 21.00. Zapraszamy wszystkich do spowiedzi świętej, która będzie jak w każdy pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie adoracja do godz. 21.00. O poprowadzenie adoracji prosimy parafian z Podegrodzia – prawa strona w kierunku Naszacowic. W Gostwicy spowiedź o godz. 16.00, a następnie Msza święta o 16.30.

Bp Andrzej Jeż odwołuje dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych mszach św.

5. W pierwszy piątek będziemy też przeżywać 4 rocznicę kanonizacji naszego rodaka – św. o. Stanisława Papczyńskiego.

6. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.00.

7. Od przyszłej niedzieli Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej będą mogli udawać się do chorych.

8. Jeżeli nic nie ulegnie zmianie – 30 czerwca w naszej parafii będziemy przeżywać Sakrament Bierzmowania pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego o godz. 18.00.