Koronawirus na Sądecczyźnie – także w gminie Podegrodzie

W Małopolsce wczoraj potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 u 29 osób w wieku od 5 do 76 lat. 19 z tych 29 przypadków odnotowano na terenie powiatu nowosądeckiego.

Również na terenie Nowego Sącza odnotowano wczoraj 4 kolejne przypadki COVID-19. Jak podaje WSSE w Krakowie, w Małopolsce zakażenie koronawirusem potwierdzono w sumie u 1792 osób.

Niepokojący jest znaczny wzrost liczby zakażeń w naszym powiecie. 29 czerwca na terenie powiatu nowosądeckiego potwierdzono 64 przypadki, dzień później 87. 1 lipca odnotowano już 96 przypadków, a wczoraj łączna liczba osób z potwierdzonym koronawirusem wzrosła do 115 przypadków.

Sytuacja uległa pogorszeniu także w Nowym Sączu. Zakażenia pojawiły się w placówce Poczty Polskiej przy ulicy Śniadeckich (20 pracowników zostało skierowanych na kwarantannę, po tym jak u trójki pracowników potwierdzono infekcję koronawirusem). Przypadki COVID-19 odnotowano także w jednej z sądeckich firm. Liczba osób kierowanych na kwarantannę wzrasta. Dużo osób czeka także na badania. Testy na COVID-19 wykonuje się po 7 dniach od kontaktu z potencjalnym zakażonym.

Koronawirus także w gminie Podegrodzie

Zakażenia COVID-19 odnotowano już na terenie Starego Sącza, gmin Łącko oraz Podegrodzie. Większość przypadków COVID-19 na Sądecczyźnie to efekt wesela w Nawojowej, które odbyło się kilka tygodni temu. Jak się później okazało, w tym weselu brały udział osoby zakażone koronawirusem.

Przez dłuższy czas na terenie gminy Podegrodzie nie odnotowano potwierdzonych przypadków COVID-19, jednak w ostatnim czasie to się zmieniło. Potwierdzone przypadki dotyczą m. in. firm, które swoje siedziby mają na terenie naszej gminy. Rośnie także liczba osób z terenu gminy Podegrodzie, którzy mieli styczność z potencjalnym zarażonym i są kierowani przez Sanepid na kwarantannę.

Urząd Gminy Podegrodzie ponownie ogranicza działalność do formy telefoniczne i mailowej

Również w Urzędzie Gminy Podegrodzie jest potwierdzony jeden przypadek COVID -19. Zgodnie  z decyzja sanepidu osoby współpracujące z tą osobą przebywają na kwarantannie domowej. Urząd od dzisiaj ograniczył swoją działalność do formy telefonicznej i mailowej.