Gród Czop Podegrodzie wygrywa baraże – za dwa tygodnie turniej finałowy o awans do II Ligi Ogólnopolskiej

Niesamowity sukces, historia podegrodzkiej siatkówki piszę się na naszych oczach. W Rakszawie zespół Gród Czop Podegrodzie zwyciężył w półfinałowym turnieju barażowym o II ligę centralną i awansował do finałów. Przypomnijmy, że siatkarze z Podegrodzia byli „beniaminkiem” I Ligi Małopolski (awans wywalczyli pod koniec ubiegłego roku).

Historyczny sukces siatkarzy Gród Czop Podegrodzie – awans do I Ligi Małopolski

Pierwszy pojedynek siatkarze z Podegrodzia rozegrali z gospodarzem turnieju, TKF Anilana Rakszawa i pewnie wygrali 3:0. Najlepszym zawodnikiem tego meczu został środkowy Grodu – Kamil Zając. W sobotę Gród Czop Podegrodzie po zaciętym, pięciosetowym meczu pokonał UKS Iskrę Warszawa 3:2, a MVP meczu został Adrian Potoniec.

Podopieczni trenera Łukasza Mężyka wygrali również ostatnie spotkanie z drużyną AKS Karol KUL. Zawodnikiem tego meczu został Mateusz Piwowar.  Tym sposobem Gród bez porażki w barażach melduje się w turnieju finałowym o awans do II Ligi Ogólnopolskiej.

Trzy dni rywalizacji, trzy mecze i wszystkie wygrane. Bezapelacyjnie wygrywamy półfinałowe baraże o II Ligę i już za dwa tygodnie jedziemy na FINAŁ OGÓLNOPOLSKI. Fantastyczne wyniki, wyborowa forma i drużyna która jest że sobą na dobre i na złe. Tak można podsumować nasze występy w Rakszawie.

– cieszą się zawodnicy Grodu.

Wyniki turnieju półfinałowego:

Anillana Rakszawa – Gród Czop Podegrodzie 0:3 (13:25, 22:25, 18:25)

Gród Czop Podegrodzie – Iskra Warszawa 3:2 (23:25, 25:22, 22:25, 25:22, 15:12)

Karol KUL Lublin – Gród Czop Podegrodzie 0:3 (13:25, 18:25, 22:25)

Skład drużyny Gród Czop Podegrodzie: Potoniec, Ogorzały, Gruca, Piwowar, Zając, Frączek, Luberda, Wróbel, Macheta – libero, Kudełka – libero

Turniej finałowy odbędzie się w Skalmierzycach, a rywalami Grodu będą drużyny:

  • Legion Skalmierzyce
  • BTS Bolesławiec
  • GKS Cresovia Górowo Iławeckie