Historyczny sukces siatkarzy Gród Czop Podegrodzie – awans do I Ligi Małopolski

19 grudnia 2020 r. siatkarze drużyny Gród Czop Podegrodzie rozegrali swój najważniejszy mecz w dotychczasowej historii ligowych rozgrywek pod szyldem PZPS. 

Po zdobyciu Mistrzostwa II Ligi Małopolski, rozegrali mecz barażowy o awans do I Ligi Małopolski. Ich rywalem był zespół UMKS Kęczanin Kęty, a spotkanie odbyło się na wyjeździe, na nieznanej zawodnikom hali sportowej.

Mecz rozpoczął się o godzinie 17:00 i od razu okazało się, że będzie to zacięty pojedynek. W pierwszym secie długo prowadziła drużyna z Kęt, która na początku spotkania odskoczyła zawodnikom z Podegrodzia na kilka punktów. W końcówce seta doszło do wyrównania i po długich wymianach punkt za punkt, ostatecznie pierwszego seta wygrała drużyna z Kęt 33:31.

Drugi set był również bardzo wyrównany, jednak tym razem lepsi okazali się zawodnicy Grodu, wygrywając 31:29. Trzeci set również wygrał Gród 25:16. Ostatniego seta, pomimo chwilowych trudności także wygrał Gród Czop Podegrodzie 25:18, wygrywając całe spotkanie 3:1.

Tym oto sposobem zawodnicy Gród Czop Podegrodzie meldują się w I Lidze Małopolski i jest to do tej pory ich największy sukces sportowy. Gratulacje dla zawodników, zarządu, oraz trenera Łukasza Mężyka.

A tak trener i zawodnicy cieszyli się z awansu: