Gród Czop Podegrodzie od zwycięstwa rozpoczyna zmagania w II Lidze Małopolski

KS Gród Czop Podegrodzie to pierwsza drużyna z terenu gminy Podegrodzie, która rozpoczęła zmagania w profesjonalnych rozgrywkach siatkarskich. Do tej pory zawodnicy Grodu reprezentowali nasz region na wielu ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych turniejach – warto wspomnieć chociażby ogromny sukces z kwietnia br. kiedy to Gród Czop Podegrodzie zdobył wicemistrzostwo Polski w piłce siatkowej amatorów.

26 października natomiast Klub Sportowy Gród Czop Podegrodzie wystąpił po raz pierwszy w swojej historii w profesjonalnych rozgrywkach siatkarskich, a mianowicie w II Lidze Małopolski Piłki Siatkowej Mężczyzn, które odbywają się pod szyldem PZPS. Na pierwszy mecz zawodnicy Grodu wyjechali do Ciężkowic, aby rozegrać mecz z drużyną LUKS Orzeł Ciężkowice. Początek pierwszego seta był dość wyrównany, jednak po pewnym czasie zawodnicy z Podegrodzia wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali do końca seta. Pierwsza partia meczu zakończyła się wynikiem 25:18. Drugi set Gród wygrał do 19, natomiast trzeci do 21, wygrywając całe spotkanie 3:0. Chyba nikt nie spodziewał się tak udanego debiutu w rozgrywkach ligowych.

Kolejne spotkanie drużyna Grodu rozegra na własnym terenie – na hali sportowej w Brzeznej z drużyną STOWARZYSZENIE Z PRZYSZŁOŚCIĄ GROMNIK. Jeszcze nie jest znana data i godzina meczu – będziemy informować o tym na bieżąco i już dzisiaj zachęcamy do przyjścia na halę i kibicowania zawodnikom drużyny Gród Czop Podegrodzie.

W najbliższych dniach przedstawimy Wam ile musieliśmy wykonać pracy, by w ogóle móc wystartować w takich rozgrywkach. Przedstawimy sponsorów i partnerów których pozyskaliśmy, a bez których nie moglibyśmy wystartować w lidze.

– czytamy na oficjalnym profilu społecznościowym drużyny KS Gród Czop Podegrodzie.