Gród Czop Podegrodzie Wicemistrzem Polski w Piłce Siatkowej Amatorów 2019

W miniony weekend (6-7 kwietnia 2019 roku) w Zakopanem, odbyły się X Mistorzstwa Polski w Piłce Siatkowej Amatorów. W turnieju udział wzięły 24 drużyny z całej Polski, a wśród nich „Gród Czop Podegrodzie”, który po ciężkich 9 meczach zdobył ostatecznie wicemistrzostwo Polski.

Warto wspomnieć, że drugie miejsce zawodnicy z Podegrodzia zdobyli również w 2017 roku w Pucharze Polski, tym razem były to jednak zawody o wyższej randze.

Pierwszy dzień rywalizacji

Rywalizacja rozpoczęła się w sobotę rano o godz. 9:00, jak się później okazało, Gród trafił do najtrudniejszej grupy. To w niej na pięć zespołów, znaleźli się finaliści Mistrzostw oraz drużyna, która zajęła ostatecznie 5 miejsce. W tej właśnie grupie zawodnicy Grodu „szli jak burza”, wygrywając cztery mecze, nie tracąc przy tym żadnego seta.

🏐 Gród Czop Podegrodzie – Kolrex Koluszki 2:0
🏐 Gród Czop Podegrodzie – Porcelana Lubiana 2:0
🏐 Gród Czop Podegrodzie – Wika Polska 2:0
🏐 Gród Czop Podegrodzie – RS Technology Gold Team Rzeszów 2:0

Drugi dzień zawodów

W drugim dniu zawodów w niedzielę, rywalizacja rozpoczęła się w kolejnej grupie, w której drużyny walczyły o wejście do ćwierćfinałów. Gród Czop Podegrodzie wygrał tę grupę również bez straty seta, rozgrywając następujące spotkania:

🏐 Gród Czop Podegrodzie – Anwil Włocławek 2:0
🏐 Gród Czop Podegrodzie – Hegnor 2:0

W ćwierćfinale rywalizacja toczyła się już na zasadach play off. Wygrany odpadał, natomiast zwycięzca awansował dalej.

🏐 Ćwierćfinał: Gród Czop Podegrodzie – PKN Orlen Płock 2:0

Półfinał

W półfinale trafiliśmy najgorzej jak tylko mogliśmy, ponieważ naszym rywalem była drużyna Remagum Mysłowice, która jest kilkukrotnym Mistrzem Polski oraz zdobywcą Pucharu Polski. Można powiedzieć iż na naszej drodze stanęli multimedaliści imprez rangi mistrzowskiej. Druga sprawa, to właśnie ten zespół wygrał z nami w finale Pucharu Polski w 2017 roku, zatem liczyliśmy na rewanż. Co prawda pierwszy set przegrywamy, ale wygrywamy kolejne i całe spotkanie. W tym meczu było wszystko. Heroiczna walka punkt za punkt, męka, krew, pot i łzy, a nawet kartki (oczywiście dla rywala).

– mówi Łukasz Frączek, kapitan zespołu.

Mecz półfinałowy, a zwłaszcza ostatni set był bardzo nerwowy. Zawodnicy drużyny Remagum Mysłowice nie mogli pogodzić się z decyzją sędziów, zaczęły się dyskusje i ostatecznie zostali oni ukarani czerwoną kartką, która spowodowała dodanie kolejnego punktu dla zawodników Grodu.

🏐 Półfinał: Gród Czop Podegrodzie – Remagum Mysłowice 2:1

Finał

Mamy to, trafiliśmy do finału… Sukces ogromny lecz po finale pozostaje wielki, a nawet ogromny niedosyt. Przegraliśmy z drużyną RS Technology Gold Team Rzeszów 2:0, gdzie w sobotniej rywalizacji to my wygraliśmy z nimi również 2:0. Chyba półfinał nas za bardzo zmęczył, lecz z racji ogromnego szacunku do już obecnie panującego mistrza, nie szukamy wymówek w naszej grze. Wygrali zasłużenie, a nam nie pozostaje nic innego jak cieszyć się wicemistrzostwem. Z drugiej strony jadąc do Zakopanego drugie miejsce bralibyśmy w ciemno. Gratulacje dla drużyny z Rzeszowa i czekamy na rewanż:)

– dodaje Łukasz Frączek.

🏐 Finał: Gród Czop Podegrodzie – RS Technology Gold Team Rzeszów 0:2

O komentarz poprosiliśmy również Adriana Potońca, zawodnika Grodu, który za swoje osiągnięcia w turnieju otrzymał nagrodę indywidualną.

To już drugi raz, gdy miałem okazję wziąć udział w Mistrzostwach Polski w Zakopanem. Po raz kolejny wywiozłem z Zakopanego same niesamowite wspomnienia. Turniej jak zwykle był świetnie zorganizowany, atmosfera genialna i przede wszystkim towarzyszyła mu ogromna ilość emocji. Najtrudniejszym spotkaniem był moim zdaniem mecz półfinałowy. Mieliśmy okazje zagrać w nim z drużyną Remagum Mysłowice, z którą spotkaliśmy się już 2 lata temu w finale. Tym razem jednak, po zaciętym boju, szala zwycięstw przechyliła się na naszą stronę. Jestem niesamowicie wdzięczny całej mojej drużynie, dziękuje im bardzo za rozegrane mecze, za dostarczone emocje. To dzięki nim otrzymałem wyróżnienie w turnieju. Bez Chłopaków i ich wsparcia w gorszych momentach ten sukces nie byłby możliwy. Ubiegły weekend zaliczam na pewno do bardzo udanych.

– powiedział naszemu portalowi przyjmujący drużyny z Podegrodzia.

Cała drużyna dziękuje sponsorowi tytularnemu Firmie GRÓD Wiesława i Zofii Czop, za bardzo duże wsparcie finansowe oraz gminie Podegrodzie. Dzięki projektom dla organizacji pozarządowych, drużyna mogła otrzymać dofinansowanie do wyjazdu na Mistrzostwa Polski również ze środków gminnych.