Koronawirus - ponad 170 przypadków w Polsce
fot. PAP/Andrzej Grygiel

Dwójka niepełnoletnich mieszkańców powiatu nowosądeckiego zarażona koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Małopolsce. Dwa z nich dotyczą osób niepełnoletnich, mieszkających w powiecie nowosądeckim.

Wczorajsze badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 16 osób z Małopolski. Potwierdzenia dotyczą mieszkańców powiatu myślenickiego: kobiety i mężczyzny w sile wieku oraz niepełnoletniego. Badania potwierdziły zakażenie także u dwojga mieszkańców powiatu wadowickiego (kobiety i mężczyzny w sile wieku) oraz dwojga niepełnoletnich mieszkańców powiatu nowosądeckiego, a także młodej kobiety z pow. brzeskiego.

Wszyscy czują się dobrze. Będą przebywać w izolacji domowej.

Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę pilnymi sytuacjami!

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono również u kobiety w sile wieku z powiatu wadowickiego oraz mężczyzny w sile wieku z powiatu gorlickiego. Te dwie osoby zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ich stan jest stabilny.

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono również u młodego mężczyzny z powiatu nowosądeckiego, który przebywa w izolacji domowej, czuje się dobrze.

Zarażony jest także mężczyzna z powiatu bocheńskiego. Jego stan jest dobry.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 49 osób. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce 901/10 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).