„Znajdźmy wspólny język”, czyli Noc Bibliotek w Podegrodziu

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania. Ta ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

 W sobotę 5 października 2019 r.pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” odbyła się V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Biblioteka Gminna  w Podegrodziu po raz drugi wzięła udział w tym wydarzeniu.  Tym razem młodzi czytelnicy zostali zaproszeni na „ Noc detektywów”, pełną tajemniczych zagadek oraz zaszyfrowanych zadań  do wykonania.

Zaproszeni czytelnicy poznali  pierwszą sprawę  Lassego i Mai , książkowych bohaterów prowadzących małe biuro detektywistyczne, odczytywali instrukcje zaszyfrowane alfabetem  Morse’a, tworzyli rysopisy, pobierali odciski palców. Po wyczerpujących zadaniach uczestnicy udali się na poczęstunek. Wyjątkowy wieczór zakończono seansem filmowy z „Ptysiem i Billem”. Szczególne spotkanie trwało od godz.18.00 do 22.00.

źródło: Biblioteka Gminna w Podegrodziu