Złote Jabłko Sądeckie dla Łukasza Frączka

Pochodzący ze Stadeł Łukasz Frączek, właściciel firmy ŁF Sport Events został uhonorowany Złotym Jabłkiem Sądeckim przez starostę Marka Kwiatkowskiego. Wręczenie nagrody miało miejsce podczas uroczystej Gali Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2019 roku.

Złote Jabłko Sądeckie jest podziękowaniem za pracę na rzecz rozwoju sportu na Sądecczyźnie, za zaangażowanie w propagowanie sportu oraz promocję zdrowego stylu życia na Ziemi Sądeckiej.

Absolwent Krakowskiego AWF-u dobitnie pokazuję że można skutecznie i z sukcesami łączyć sport z biznesem. Jest inicjatorem Sufigs Ligi Orlika, El-Kag Ligi Futsalu, Grand Prix Nowego Sącza, oraz organizatorem wielu imprez sportowych na terenie gminy Podegrodzie i małopolski.

Jak zaczęła się jego przygoda ze sportem?

Łukasz swoją przygodę ze sportem rozpoczął w Gimnazjum w Podegrodziu, gdzie jako uczeń organizował pierwsze ligi i turnieje sportowe. Turnieje jednak to nie wszystko. Stworzył amatorską drużynę siatkarską, która kilka lat później przekształciła się w stowarzyszenie. Dzięki wsparciu lokalnych przedsiębiorców udało się zakupić sprzęt, a także organizować kolejne imprezy. Krokiem milowym w rozwoju drużyny ale i także samego siebie, było pozyskanie przez Łukasza sponsora tytularnego – Firmę Gród. To właśnie właściciel tejże firmy, Pan Wiesław Czop pierwszy wyciągnął rękę, aby pomóc rozwijać tę drużynę. Po licznych sukcesach amatorskich na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej nagrodzony podjął się wyzwania reorganizacji całego klubu pod względem prawnym, organizacyjnym i osobowym, by wystąpić w profesjonalnej lidze piłki siatkowej pod egidą PZPS. Od początku powstania stowarzyszenia aż po dziś dzień jest prezesem klubu.

W międzyczasie, a dokładnie w 2016 roku Łukasz Frączek otworzył własną firmę organizującą imprezy sportowe dla firm, instytucji a także osób prywatnych. Od czasu powstania firmy zgromadził już około dwóch tysięcy osób, które uczestniczą w tych rozgrywkach, a w jego imprezach występują największe firmy w Polsce takie jak: Wiśniowski, Newag, Konspol, Batim, Sony, Piwniczanka, Ibis oraz wiele innych mniejszych i większych przedsiębiorstw. Dwa razy w roku organizuje ekskluzywne gale sportowe w Hotelu Ibis, na które przychodzi ok. 300 osób. Jak widać, to nagroda nie za jednorazową imprezę, lecz za całokształt kilkunastoletniej pracy w sporcie. Jak sam podkreśla dużo zawdzięcza ludziom dobrej woli, ale także partnerom biznesowym na czele z firmą Sufigs i El-Kag, którzy są długoletnimi sponsorami tytularnymi jego wydarzeń.

Jak mówi sam nagrodzony:

„Nie byłoby tej nagrody bez ogromnej pracy, ale przede wszystkim bez moich wspaniałych klientów, których jest już prawie dwa tysiące osób, ale także sponsorów i partnerów. To właśnie im wszystkim dedykuje ten sukces i to wyróżnienie. Gdyby nie Ja, nie byłoby El-Kag Ligi Futsalu, Sufigs Ligi Orlika oraz Grand Prix, ale powiedzmy sobie szczerze, gdyby nie WY piłkarze, sponsorzy i partnerzy to nie byłoby mnie. Dlatego ten sukces dedykuje wszystkim Tym, którzy uczestniczą ze mną w naszych sportowych wydarzeniach”.

Podczas uroczystej gali starosta Marek Kwiatkowski nagrodził Złotymi Jabłkami Sądeckimi także Tomasza Popielę i Jarosława Baziaka, dziękując im za zaangażowanie w promowanie sportu w regionie.