Zakażenia koronawirusem: Małopolska: 174 przypadki, Sądecczyzna: 18 przypadków

Wczorajsze badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 19 osób. 

W tej grupie jest: – 7 osób z Krakowa (2 młodych mężczyzn, 1 młoda kobieta oraz 4 kobiety w sile wieku), – 5 osób z pow. wielickiego (2 kobiety w sile wieku i 3 mężczyzn w sile wieku). 2 osoby z tej grupy są hospitalizowane, a pozostałe 17 osób przebywa w izolacji domowej.

W Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 174 osób. (stan na koniec wczorajszego dnia). Ministerstwo Zdrowia poinformowało także w niedziele wieczorem o pierwszym przypadku zgonu w województwie małopolskim z powodu koronawirusa. 89-letni mężczyzna zmarł w szpitalu w Myślenicach.

Jak informuje Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu, wśród mieszkańców powiatu nowosądeckiego potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 11 osób z Nowego Sącza oraz 7 osób z terenu powiatu. Kwarantannie poddano 52 osoby z Nowego Sącza oraz 332 osoby z powiatu nowosądeckiego. Pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się 21 osób z miasta oraz 62 osoby z powiatu.

Ks. proboszcz parafii w Niskowej zarażony koronawirusem

Z nieoficjalnych informacji wynika, że na terenie gminy Podegrodzie obecnie nie ma osób zarażonych koronawirusem ani też objętych kwarantanną.

W całej Polsce jest już 2055 chorych, z czego 31 osób niestety zmarło. Na całym świecie liczba zarażonych zbliża się do 800 tys. Prawie 165 tys. osób na świecie pokonało wirusa i wyzdrowiało.