XI Memoriał Mariana Janika w piłce nożnej dzieci

26 czerwca, jak co roku na stadionie LKS „GRÓD” Podegrodzie rozegrany zostanie już po raz jedenasty Memoriał Mariana Janika w piłce nożnej dzieci. Swój udział zapowiedziały drużyny z naszego powiatu a także ze Słowacji.

Kim był Marian Janik?

Marian Janik zmarł w wieku zaledwie 47 lat po krótkiej i ciężkiej chorobie. Był wielkim miłośnikiem piłki nożnej zwłaszcza w wydaniu dzieci.

Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w macierzystym LKS-ie Świniarsko, jednak swoje serce oddał „Grodowi” Podegrodzie, gdzie dwie kadencje był wiceprezesem, a jednocześnie do ostatnich dni swego życia wspierał klub finansowo. Pochodził z rodziny kochającej sport, a w szczególności piłkę nożną. Jego brat Władysław jest prezesem KS Helena Nowy Sącz. To właśnie dzięki piłkarskiej pasji Mariana prężnie rozwijały się w naszym klubie grupy młodzieżowe. Wyznawał On zasadę, że klub taki jak „Gród” powinien stawiać na swoich wychowanków, dlatego nie szczędził środków finansowych na wspieranie najmłodszych adeptów piłkarstwa. To dzięki niemu młodzi chłopcy mogli uczestniczyć w wielu turniejach tak krajowych, jak i zagranicznych.

Sam aktywnie brał udział w meczach piłkarskich, systematycznie trenując dwa razy w tygodniu wspólnie ze swoimi kolegami. Stworzył nawet drużynę oldboyów, która od Jego zakładu przyjęła nazwę Betoniarnia Janik.

Marian wśród tych, w których widział przyszłość „GRODU” na turnieju o Puchar Betoniarni Janik.

Główni organizatorzy Marek Fiut i Zygmunt Biel wraz z zawodnikami i trenerami serdecznie zapraszają na to wydarzenie.