XI Jubileuszowy Memoriał Mariana Janika w piłce nożnej dzieci.

26 czerwca jak co roku na stadionie LKS „GRÓD” Podegrodzie rozegrano już po raz jedenasty Memoriał Mariana Janika w piłce nożnej dzieci.

Marian Janik zmarł w wieku zaledwie 47 lat po krótkiej i ciężkiej chorobie. Był wielkim miłośnikiem piłki nożnej zwłaszcza w wydaniu dzieci.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 16 drużyn w trzech kategoriach wiekowych – rocznikach: 2008/2009, 2010/2011 i 2012/2014 w sumie 150 zawodników. Były to drużyny reprezentujące kluby piłkarskie, uczniowskie kluby sportowe czy akademie piłkarskie tj. UKS Lach Podegrodzie, LKS Gród Podegrodzie, KS Dąbrovia Wielogłowy, Akademia Wielogłowy, Szkółka Piłkarska Horyzont Librantowa i nasi południowi sąsiedzi z FK Nova Lubovna ze Słowacji.

Rywalizacja w każdym roczniku była godna Mistrzostw Świata. Organizatorzy przyjęli jednak, że każda drużyna zasługuje na wygraną, dlatego każdy z uczestników otrzymał złoty medal i słodkie dodatki, dzieci częstowały się kiełbaską z grilla i dobrymi, zdrowymi napojami.

Impreza była bardzo udana. Każdy uczestnik wyjechał z Podegrodzie z nagrodą i uśmiechem na twarzy oraz autografem od honorowego gościa imprezy Kamila Kurowskiego. Warto nadmienić, że Kamil pierwsze kroki w swojej piłkarskiej karierze stawiał w LKS „Gród” Podegrodzie, pod okiem trenera Marka Fiuta. Z Podegrodzie trafił do grup młodzieżowych Legii Warszawa. Grał w reprezentacjach Polski od U-18 do U-20 oraz zaliczył debiut w Ekstraklasie w barwach Podbeskidzia Bielsko Biała. W minionym sezonie reprezentował barwy I ligowego GKS Katowice.

Główni inicjatorzy i organizatorzy Memoriału – Panowie Marek Fiut i Zygmunt Biel serdecznie dziękują za finansowe wsparcie i pomoc przy organizacji imprezy: Pani Lidii Janik, Powiatowemu Zrzeszeniu LZS w Nowym Sączu oraz Państwu Małgorzacie i Adamowi Jurkowskim właścicielom sklepu „Groszek” w Stadłach.

Szczególne podziękowania składamy juniorom LKS „GRÓD” Podegrodzie, podopiecznym Marka Fiuta za pomoc w sędziowaniu i organizacji imprezy.