Wyrazy solidarności biskupa Andrzeja Jeża z poszkodowanymi w wypadku w Świniarsku

Biskup tarnowski Andrzej Jeż złożył wyrazy współczucia i solidarności z poszkodowanymi w poniedziałkowym wypadku w Świniarsku. Wypadek ten zakwalifikowano, jako katastrofę w ruchu lądowym.

Składam wyrazy głębokiego współczucia i solidarności z wszystkimi, którzy ucierpieli w wyniku wypadku do jakiego doszło w dniu 1 września br. w Świniarsku. Zapewniam o mojej duchowej łączności z poszkodowanymi oraz ich rodzinami, życząc siły, otuchy i rychłego powrotu do zdrowia.

Miłosierdziu Bożemu polecam osobę, która straciła w tym wypadku życie.

Wszystkich otaczam modlitwą i pasterską troską

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

Katastrofa w ruchu lądowym

2 września 2019r. w Świniarsku doszło do wypadku samochodu ciężarowego z busem oraz samochodem osobowym. W wyniku zderzenia 29 osób zostało poszkodowanych (w tym 15 nastolatków). Ranni trafili do 5 małopolskich szpitali. Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Został zatrzymany do dyspozycji prokuratury.

Kierujący autobusem w stanie ciężkim przebywa w szpitalu, gdzie pobrano mu krew do badania stanu trzeźwości. Śledztwo, które wyjaśni przyczyny i okoliczności tej katastrofy prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu.

Fot. PSP Nowy Sącz