Wyciek danych użytkowników Facebooka!

Na jednym z  forum hakerskim jeden z użytkowników opublikował numery telefonów i dane osobowe setek milionów użytkowników Facebooka, w tym imiona i nazwiska, daty urodzenia, a w niektórych przypadkach także adresy e-mail. Na liście osób, których dane wyciekły, jest prawie 2,7 mln użytkowników z Polski.

Co wyciekło?

Wśród danych znajdują się numery telefonów, nazwy kont, lokalizacje, daty urodzin, krótki opis użytkownika czy adresy e-mail. Może to posłużyć do stworzenia fałszywych kont, udających zarejestrowanych użytkowników, czy posłużyć do wysyłania maili phishingowych (technika polegającą na tym, że przestępcy internetowi próbują Cię oszukać i spowodować, abyś podjął działanie zgodnie z ich zamierzeniami) i przygotować grunt pod nowe ataki.

Dlatego eksperci radzą, by jak najszybciej zmienić adres e-mail i hasło, powiązane z kontem – zwłaszcza, jeśli używacie takich samych haseł i maili do innych usług.

O tym, czy masze konto znalazło się wśród milionów ujawnionych danych można się przekonać na TEJ STRONIE – wystarczy wpisać tam adres e-mail, powiązany z Facebookiem.