Andrzej Duda wygrywa wybory prezydenckie 2020
Fot. PAP/Leszek Szymański

Wybory prezydenckie 2020 zakończone. Wg sondażów exit poll wygrał Andrzej Duda

Właśnie zakończyła się druga tura wyborów prezydenckich 2020 r. Według badań przeprowadzonych przy wyjściu z lokali wyborczych zwyciężył Andrzej Duda z wynikiem 50,4 proc. Rafał Trzaskowski uzyskał 49,6 % głosów.

Jak informuje firma Ipsos, na podstawie badania exit poll nie da się wskazać zwycięzcy wyborów. Dokładność badania to plus minus 2 punkty procentowe dla każdego kandydata.

Frekwencja według sondażu exit poll wyniosła 68,9 proc

Szczegółowe wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich 2020 oraz całkowitej frekwencji w gminie Podegrodzie podamy po opublikowaniu ich przez PKW.

Państwowa Komisja Wyborczy zapowiedziała, że oficjalne wyniki wyborów poda jak najszybciej, ale realny możliwy termin to późny wieczór w poniedziałek lub wtorek 14 lipca. Do tego czasu pojawiać się będą cząstkowe wyniki wyborów dla poszczególnych regionów Polski, także te dotyczące frekwencji.

Mieszkańcy gminy Podegrodzie głosują. Frekwencja w Olszance na godz. 17:00 osiągnęła prawie 70%

Po publikacji wyników przez PKW, muszą one zostać jeszcze zatwierdzone przez Sąd Najwyższy. O tym, kto wygrał wybory prezydenckie decyduje ostateczna liczba głosów. Wygrywa ten z kandydatów, który zdobył ponad 50 procent głosów. Procedury nie przewidują remisu – przy tak dużej liczbie wyborców jest to niemal niemożliwe.