Wioletta Liber – debiutująca sopranistka z Gminy Podegrodzie

Wioletta Liber, mieszkanka naszej Gminy, a dokładnie Podrzecza, rozpoczęła realizację marzenia by śpiewać w operze.

Wioletta do tej pory kształciła się wokalnie w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu, gdzie rozwijała swój sopranowy głos. Teraz rozpoczyna studia na Akademii Muzycznej w Łodzi.

W minionym tygodniu Wioletta wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perottiego w Niemczech, gdzie konkurowała z wokalistami z różnych europejskich krajów. Był to pierwszy konkurs wokalny w jej życiu. Młodych śpiewaków oceniało międzynarodowe jury, w którym zasiadali profesorowie śpiewu z Niemiec, Polski, Włoch oraz Stanów Zjednoczonych.

Wioletta wykonała pieśni i arie w języku polskim, niemieckim i włoskim przy akompaniamencie fortepianu, a w finale z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Mieszkance naszej Gminy udało się wyśpiewać III miejsce, najwyższe wśród dziewcząt występujących w tej kategorii wiekowej. Gratulujemy.

Poprzez udział w konkursie Wioletta miała możliwość zaprezentowania swoich zdolności wokalnych, porównania się z innymi śpiewakami, zdobycia doświadczenia scenicznego oraz nawiązania wielu ciekawych znajomości.