Wielka Nowenna i uroczystości ku czci św. Stanisława Papczyńskiego

Jak zapewnia ks. Jan M. Rokosz MIC, Sanktuarium w Górze Kalwarii – Mariankach jest otwarte każdego dnia. Święty Stanisław zawsze czeka, natomiast centralne uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława odbędą się 19 maja 2019 r.

Po sobotnich mszach świętych o godz. 12:00 odmawiana jest nowenna do św. Stanisława i udzielane jest indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Stanisława.

Szczególnie chciałbym zaprosić na centralną uroczystość ku czci św. Stanisława, która odbędzie się na Mariankach w dniu 19 maja br. o godz. 12:00. Program dla pielgrzymów rozpocznie się już o godz. 11:00. Uroczystość ta zostanie poprzedzona wielką nowenną do św. Stanisława w dniach 9-17 maja. Modlitwy nowennowe będą odprawianie w Wieczerniku przy grobie św. Stanisława po Mszy świętej o godz. 12:00. Intencje do tej nowenny można składać przez stronę internetową: www.papczynski.pl, a także bezpośrednio w Sanktuarium lub korespondencyjnie.

Ponieważ w Sanktuarium są cyklicznie odprawiane nowenny do św. Stanisława, to jeśli ktoś chciałby przesłać intencje na tę wyjątkową nowennę w roku, jest proszony, aby wyraźnie to zaznaczył dopiskiem „Wielka nowenna”, pisząc swoje intencje. Serdecznie zapraszam! Z Bożym błogosławieństwem,

– dodaje ks. Jan M. Rokosz MIC, Kustosz Sanktuarium w Górze Kalwarii – Mariankach.