Wiedźmin najpopularniejszym serialem na świecie?

Serial „Wiedźmin” wyprodukowany przez Netflix jest obecnie najbardziej angażującym serialem na świecie. Taką informację podała agencja Parrot Analytics, która zajmuje się monitorowaniem ruchu w sieci. Dane analityków obejmują okres pomiędzy 22, a 28 grudnia.

Dzieło oparte na powieści Andrzeja Sapkowskiego wyprzedziło serial Disney’a „The Mandalorian” i jest także drugą najpopularniejszą produkcją Netflixa roku 2019. Pierwsze miejsce zajmuje serial „Stranger Things”. Netflix buduje listę popularności na podstawie informacji, w ilu gospodarstwach domowych wyświetlono dany serial przez co najmniej dwie minuty.

Jest to spory sukces, ponieważ premiera serialu „Wiedźmin” miała miejsce 20 grudnia, podczas gdy konkurencyjne seriale są dostępne na platformie Netflixa od dłuższego czasu („The Mandalorian” od listapada, „Stranger Things” od lipca).

Opinie na temat serialu są podzielone. Ogólnie widzowie oceniają produkcję dużo lepiej niż krytycy. Wśród najczęściej przytaczanych zarzutów wobec serialu pojawia się niejasna fabuła z dużą ilością wątków, brak rozmachu w niektórych scenach, a także zmiany w stosunku do oryginalnej powieści Sapkowskiego.

Tomasz Bagiński, współtwórca serialu jest świadomy kilku niedociągnięć:

Mam taką filozofię, że robiąc coś, trzeba popełniać błędy, jest to wpisane w tworzenie, bo jedynym sposobem na unikanie błędów jest nierobienie niczego. W przypadku tak dużej produkcji jak „Wiedźmin” popełniliśmy ich sporo. Do wszystkich się nie przyznamy. To nikomu by nie pomogło.

– powiedział w rozmowie z „Wyborczą”.

Jednym z powodów wpadek był brak czasu. Mamy nadzieję, że następny sezon będzie pozbawiony tych niedociągnięć.

źródło: noizz.pl