Nowy Sącz, rynek. Fot. UM NS

W tym tygodniu rozpoczyna się remont ul. Wąskiej oraz nawierzchni wokół rynku w Nowym Sączu

Dzisiaj rozpoczyna się remont ul. Wąskiej w Nowym Sączu, a w najbliższy czwartek – nawierzchni wokół rynku. Przez kilka miesięcy wystąpią utrudnienia w ruchu.

Nawierzchnia ul. Wąskiej ma zostać wymieniona do końca sierpnia.

Mieszkańcy miasta może przyzwyczaili się już do wyglądu tej ulicy, jednak goście, którzy odwiedzają Nowy Sącz są zaskoczeni, że ulica Wąska, która znajduje się tak blisko ratusza jest w tak złym stanie. Najpierw remontujemy nawierzchnie i chodniki, a później będziemy chcieli zająć się kamienicami.

– mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Do końca listopada natomiast potrwa remont nawierzchni wokół rynku oraz fragmentu ul. Kazimierza. W czasie remontu ruch będzie odbywał się w dwóch kierunkach.

– W pierwszym etapie przebudowany będzie odcinek jezdni od ul. Lwowskiej do ul. Piotra Skargi. Odcinek ten będzie wyłączony z ruchu kołowego. Wjazd i wyjazd do Rynku z ul. Lwowskiej będzie możliwy przez przewężenie jezdni – ruch kierowany będzie sygnalizacją świetlną.

– poinformował Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu.

W następnej kolejności remontowane będą odcinki między ul. Kazimierza Wielkiego a rynkiem, ul. Lwowską i Hoffmanowej a na końcu między ul. Wąską a ul. Romanowskiego.