W Podegrodziu po siatkarsku pożegnano wakacje już po raz jedenasty!

31 sierpnia 2019 r. na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej w Podegrodziu odbyła się już jedenasta edycja Pikniku Siatkówki „Na pożegnanie Wakacji”.

Poza gospodarzami, a zarazem organizatorami pikniku, czyli Klubem Sportowym Gród Czop Podegrodzie, wakacje żegnały drużyny:

  • Promień Bochnia
  • Zelina Jurków
  • Dziadki Sucha Beskidzka

Tradycyjnie piknik, to nie tylko emocje siatkarskie, ale również poczęstunek dla każdego gracza i kibica. Każdy miał możliwość poczęstowania się za darmo kiełbaską, karczkiem z grilla, ciastem, kawą czy herbatą.

Pogoda nie ułatwiała zadania zawodnikom, ogromny upał oraz bezchmurne niebo utrudniały rozgrywanie piłki. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu drużyna z Podegrodzia pokonała drużynę Zelina Jurków. Kolejne mecze miały wyrównany poziom, ale niestety drużyna Gród Czop Podegrodzie przegrała pozostałe spotkania. Rywale okazali się zbyt mocni.

Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła drużyna „Dziadki” Sucha Beskidzka, wygrywając wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce przypadło drużynie z Bochni, która jest stałym bywalcem Pikniku w Podegrodziu. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Gród Czop Podegrodzie, a czwarte miejsce zdobyła Zelina Jurków.

Na zakończenie każda drużyna otrzymała puchar, medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Turniej organizowany został przez KS Gród Czop Podegrodzie, przy współpracy z Gminą Podegrodzie oraz dofinansowany ze środków gminnych, dla organizacji pozarządowych.

Portal podegrodzkie.info był patronem medialnym wydarzenia.

Więcej zdjęć można zobaczyć na oficjalnym profilu portalu podegrodzkie.info w serwisie Facebook.