Szkoła w Podegrodziu tańczy dla Andrzeja

Uczniowie SP w Podegrodziu udowodnili, że nie są obojętni na potrzeby innych. Tak było też tym razem. We wtorek 20 października br. uczennice klasy IIIc gimnazjum (Maja Obrzud, Edyta Duda, Barbara Pasoń, Aleksandra Gomółka, Aleksandra Migacz, Laura Gomółka i Katarzyna Wojnarowska) połączyły przyjemne z pożytecznym i zorganizowały dyskotekę charytatywną, aby z pozyskanych funduszy wesprzeć 19 – letniego Andrzeja Szufryna, który uległ bardzo poważnemu wypadkowi samochodowemu w Łęce, w sierpniu tego roku. Młodego mężczyznę czeka wielomiesięczna, a nawet wieloletnia rehabilitacja, która pozwoli mu wrócić do normalnego życia.

Na imprezę przyszło 105 uczniów z klas VI – VIII SP i III gimnazjum (bilet wstępu – 5 zł.). Wszyscy bawili się wyśmienicie, o co zadbała także pani Małgorzata Liber – nauczycielka muzyki, prowadząc liczne tańce integracyjne. Był także „stolik słodkości”, gdzie za symboliczną kwotę można było nabyć ciasta własnoręcznie pieczone przez uczniów. Nad całością czuwali opiekunowie szkolnego koła PCK: Joanna Janik, Joanna Kowalska i Teresa Kula.

Dyskoteka zakończyła się, a uczniowie byli pełni pozytywnych wrażeń i dobrych emocji, ponieważ taka zabawa „smakuje” inaczej, piękniej, gdyż nawet bawiąc się i tańcząc, spotykając się z przyjaciółmi też można pomagać.

Zebrana kwota w wysokości 1170,30 zł zostanie przeznaczona na leczenie i dalszą rehabilitację Andrzeja. Inicjator przedsięwzięcia – nauczyciel wychowania fizycznego Marek Fiut i uczniowie naszej szkoły przekażą 7 grudnia w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, podczas turnieju tenisa stołowego, który będzie rozgrywany w ramach cyklu imprez „SPORT PRZECIW PRZEMOCY”.

SP Podegrodzie