Szkoła Podstawowa w Stadłach wspomaga dożywianie dzieci w najuboższych krajach Afryki

18 czerwca, uczniowie Szkoły Podstawowej w Stadłach, zakończyli akcję charytatywną prowadzoną przez Fundację Watoto- Dzieci Afryki, polegającą na zbiórce środków na dożywianie dzieci w najuboższych krajach Afryki.

W miejscach gdzie działa Fundacja, jest sporo  niedożywionych dzieci. Nawet w rodzinach średniozamożnych dzieci od małego są uczone, że o drugi posiłek nie wypada nawet prosić. Jest jeden posiłek dla całej rodziny wieczorem, po pracy. Tylko w zamożnych rodzinach dzieci jedzą rano „igikoma” (kaszkę z mąki kukurydzianej – gotowaną na wodzie, bez cukru ani innych dodatków).

Akcja „Dożywianie” to wysokokaloryczny posiłek, wydawany przez  misjonarki około południa dla dzieci jeszcze nie chorych, ale już bardzo wygłodzonych. Ta akcja jest jedną z wielu, które prowadzi Fundacja Watoto.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, zbiórka środków w Szkole Podstawowej w Stadłach trwała kilka miesięcy, ale za to udało  nam się zebrać 615,96 zł. Ta suma zasiliła konto Fundacji, dzięki czemu kilkoro dzieci, przez jakiś czas, będzie mogło dostać pełnowartościowy posiłek w ciągu dnia.

Mimo tego, że akcja  „dożywniane” została zakończona w szkole, to Fundacja  prowadzi ją na stałe (link do akcji). Każda złótówka jest mile widziana!

źródło, fot. SP Stadła