Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych w tym roku online

W Zabawie odbędą się obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Z powodu pandemii zrealizowane będą tylko i wyłącznie poprzez wersję online. Transmisja dostępna będzie w niedzielę, 15 listopada od godziny 10:30 na profilach społecznościowych organizatorów.

W piątek, 13 listopada zaplanowano program Road Show online dla szkół ponadpodstawowych. W niedzielę w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie o 10.30 będą wypominki a po nich Msza św. w intencji ofiar wypadków i ich rodzin. Po Eucharystii posadzone zostanie Drzewo Pamięci. Będzie też inauguracja wystawy a wieczorem zapalone zostanie  Światło Pamięci.

Natomiast w związku z aktualną sytuacją epidemiczną w kraju planowane na termin 16-18 listopada spotkania – rekolekcje dla rodzin ofiar przemocy i wypadków komunikacyjnych oraz innych wypadków losowych zostały odwołane.

Obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych organizują Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Stowarzyszenie „Przejście”, Instytut Transportu Samochodowego oraz  Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Transmisja uroczystości dostępna będzie także pod linkiem

https://youtu.be/2y-4Y6LNmSQ

źródło: diecezja.tarnow.pl