Stary Sącz: Ścieżka w koronach drzew za półtora roku – umowa podpisana.

Budownictwo Mosty Drogi BMD Sp. z o.o z Nowego Sącza wybuduje ścieżkę w koronach drzew w Starym Sączu. Wczoraj podpisano umowę z wykonawcą inwestycji, która w ramach programu Interreg Polska Słowacja została dofinansowana kwotą miliona euro.

Co warto podkreślić – obiekt ma być dostępny nieodpłatnie. 

Kilka dni wcześniej na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Starego Sącza radni zdecydowali o przesunięciu w budżecie ponad 1,2 mln złotych na tę inwestycję. Stary Sącz miał już wcześniej zapewnione dofinansowanie na budowę ścieżki w koronach drzew na Miejskiej Górze. Prawie 1 000 000 Euro – na złotówki to ponad 4,2 mln zł i jest to 85 % inwestycji. To wspólny transgraniczny projekt Starego Sącza i Lewoczy. Słowacki partner zagospodaruje turystycznie stawy w Lewockiej Dolinie. Po przetargu okazało się, że wpłynęła tylko jedna oferta z ceną o około 1,2 mln zł wyższą niż dofinansowanie i wkład własny jaki zabezpieczyła gmina. Decyzja należała do rady i ta dała zielone światło dla inwestycji.

Wierzę, że jest to projekt rozwojowy, przyszłościowy i przyczyni się do prestiżu i zainteresowania turystycznego naszym miastem. Jest to projekt partnerski, więc nasza rezygnacja uniemożliwi realizację projektu bliźniaczego po stronie słowackie. Nasza ścieżka w koronach drzew to uatrakcyjnienie przestrzeni publicznej. Przez to żyje się lepiej mieszkańcom i przez to inni chcą się osiedlać na naszym terenie. Czy ta inwestycja jest droga? Oczywiście, że tak, ale za około 1,8 mln będziemy mieć coś co jest warte 6 mln. Nie łudźmy się, że zawsze będzie szansa żeby z takich pieniędzy skorzystać.

– wyjaśniał burmistrz Jacek Lelek.

Burmistrz zapewniał mieszkańców, że nie spowoduje to żadnego spowolnienia prac związanego z kanalizacją.

Mówię to do wszystkich mieszkańców Starego Sącza, Mostek, Gołkowic, Moszczenicy Wyżnej czy Niżnej – dodawał burmistrz. – Ta decyzja Rady Miejskiej o przesunięciu środków w najmniejszym stopniu nie wpłynie na ograniczenie prac związanych z budową kanalizacji.  Wszystko to co podjęliśmy, wszystkie te zadania są i będą realizowane. Nie będzie przesunięć w harmonogramach. 

źródło, fot: Urząd Miejski w Starym Sączu