Sołecki Turniej Piłki Siatkowej – relacja [VIDEO, ZDJĘCIA]

29 września 2019 r. o godz. 10:00 na hali sportowej w Brzeznej rozpoczął się Sołecki Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Podegrodzie.

W turnieju mogły wystąpić tylko drużyny z gminy Podegrodzie, reprezentujące swoje sołectwa. Drużyny składały się z 4 mężczyzn i 2 kobiet + rezerwowi. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn. Po przywitaniu i wytłumaczeniu zasad turnieju, kapitanowie przystąpili do losowania swoich przeciwników. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy.

O poczęstunek dla zawodników oraz kibiców zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Wsi Olszana.

Wynik rozgrywek w fazie grupowej prezentują się następująco:

GRUPA A

Stadła – Brzezna (0:2)
Podegrodzie II – Długołęka Świerkla (1:2)
Długołęka Świerkla – Brzezna (2:0)
Stadła – Podegrodzie II (0:2)
Podegrodzie II – Brzezna (2:0)
Długołęka Świerkla – Stadła (2:0)

Po rozgrywkach grupowych do półfinału z grupy A awansowały drużyny: Długołęka Świerkla, Podegrodzie II.

Olszana – Podrzecze (2:0)

Z grupy B natomiast najlepsze dwie drużyny, które awansowały do półfinału to Podegrodzie I (OSP) oraz Mokra Wieś.

PÓŁFINAŁY

W pierwszym półfinale zmierzyły się dwie drużyny z Podegrodzia. Wygrała drużyna Podegrodzie II. Drugi półfinał to pojedynek drużyn z Mokrej Wsi oraz Długołęki Świerkli. O losach tego wyrównanego spotkania zadecydował dopiero tie-break. Trzeci set wygrała drużyna z Długołęki i to ona awansowała do finału.

MECZ O 3 MIEJSCE:

W meczu o 3 miejsce drużyna Podegrodzie (OSP) pokonała Mokrą Wieś 2:0.

FINAŁ:

W finale drużyna Długołęka-Świerkla pokonała Podegrodzie II 2:0 (chociaż spotkanie było dość wyrównane) i to zawodnicy z Długołęki zostali zwycięzcami I Sołeckiego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Podegrodzie.

Na zakończenie turnieju organizatorzy przyznali również szereg wyróżnień indywidualnych:

• Najstarszy Zawodnik – Ryszard Wilczyński (Brzezna)
  • Konkurs Gwoździa – Konrad Ciagło (Podegrodzie OSP)
  • MVP – Najlepsza zawodniczka turnieju – Iwona Potoczny (Podegrodzie II)
  • MVP – Najlepszy zawodnik turnieju – Sylwester Mordarski (Długołęka Świerkla)

Poniżej przedstawiamy krótką relację filmową oraz zdjęciową z turnieju.

Kibicie oraz zawodnicy bawili się świetnie, a więc wygląda na to, że w przyszłym roku odbędzie się druga edycja turnieju. Organizatorem zawodów była Gmina Podegrodzie przy współpracy ze Stowarzyszeniem – Klubem Sportowym„Gród Czop Podegrodzie”.

Pełna galeria zdjęć jest dostępna na naszym profilu w serwisie Facebook – Sołecki Turniej Piłki Siatkowej