Skradziony samochód, policyjny pościg i dwa uszkodzone radiowozy

Ukradli samochód z terenu powiatu nowosądeckiego i zaczęli uciekać w stronę Słowacji. Policjanci zatrzymali uciekinierów, ale dwa radiowozy zostały uszkodzone. Złodzieje usłyszeli już zarzuty, a jeden z nich został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W dniu 25 listopada 2019 roku około godziny 2:20 oficer dyżurny sądeckiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu osobowego marki Renault z terenu posesji znajdującej się w powiecie nowosądeckim. O zdarzeniu natychmiast zostały poinformowane patrole pełniące służbę na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Kiedy jeden z patroli zauważył skradziony samochód poruszający się drogą, policjanci natychmiast podali wyraźne sygnały do zatrzymania. Mimo to kierujący nie zatrzymał pojazdu, w związku z czym funkcjonariusze podjęli za nim pościg, który był prowadzony na terenie kilku miejscowości, a w rejon działań zostały skierowane dodatkowe patrole. W wyniku czynności podjętych przez funkcjonariuszy, Renault zostało zatrzymane na moście granicznym na rzece Poprad. Policjanci, którzy cały czas jechali za skradzionym samochodem, skutecznie zablokowali kierującemu drogę wyprzedzając go z obu stron i zatrzymując w poprzek drogi policyjne radiowozy.

– informuje KMP w Nowym Sączu.

Okazał się, że w pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzn, którzy byli nietrzeźwi. Nie wykonywali oni poleceń funkcjonariuszy, dlatego zostały wobec nich użyte środki przymusu bezpośredniego. 21-latek i 28-latek zostali przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

W trakcie pościgu kierowca skradzionego samochodu uszkodził dwa radiowozy. Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży. Dodatkowo kierujący skradzionym pojazdem 21-letni mężczyzna będzie odpowiadał za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zniszczenie cudzej rzeczy.

Sąd Rejonowy w Nowym Sączu, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, zadecydował, że 21-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

źródło: KMP Nowy Sącz