Siatkarze z Podegrodzia zajęli III miejsce w Samorządowym Turnieju w Grybowie

12 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie odbył się III Samorządowy Turniej w piłce siatkowej mężczyzn.

W turnieju wystąpiło 6 drużyn, podzielonych na dwie grupy. W pierwszej grupie zagrały drużyny z Podegrodzia, z Korzennej oraz reprezentacja Policji. W drugiej grupie zagrały drużyny z Kamionki Wielkiej, ZSZ Grybów oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Drużyna z Podegrodzia wygrała mecze w swojej grupie (2:0 z Korzenną i 2:1 z Policją) i z pierwszej pozycji awansowała do dalszej fazy turnieju. W półfinale zmierzyła się z reprezentacją Starostwa Powiatowego. W pierwszym secie siatkarze z Podegrodzia wypracowali dużą przewagę i z łatwością objęli prowadzenie w meczu 1:0. W drugim secie pozwolili przeciwnikom „nabrać wiatru w żagle” i przegrali bardzo wyrównanego seta. W tie-breaku również lepsza okazała się drużyna z Nowego Sącza.

Po przegranym półfinale Podegrodzie zagrało o 3 miejsce, ponownie z drużyną z Korzennej. Tym razem również lepsi okazali się siatkarze z naszej gminy i to oni zdobyli 3 miejsce. W finale zespół z Kamionki pokonał Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu i wygrał III Samorządowy Turniej w Grybowie.

Na zakończenie turnieju gratulacje oraz nagrody przekazał wicestarosta Antoni Koszyk, który obserwował te siatkarskie zmagania.