Siatkarski Gród rozpoczyna sezon 2020/21

Już w najbliższą sobotę, 26 września 2020 roku siatkarze drużyny Gród Czop Podegrodzie zainaugurują siatkarski sezon 2020/21 w II Lidze Małopolski. W meczu wyjazdowym zmierzą się z drużyną Volley Team Gromnik.

Na dzień dobry z tegorocznymi rozgrywkami przyjdzie się nam zmierzyć z bardzo waleczną drużyną, która w poprzednim sezonie pokazała że własne trybuny i boisko robią różnice.

– informują zawodnicy Grodu.

Po prawie miesięcznym okresie przygotowawczym, liczymy na bardzo dobry start już od pierwszej kolejki II Ligi. W naszym zespole nie zaszły większe zmiany, a co najważniejsze udało się praktycznie utrzymać cały zespół z poprzedniego sezonu. Do drużyny dołączyli też nowi wartościowi zawodnicy, co z pewnością przełoży się na jeszcze lepszą rywalizację i grę. Mamy również jeden transfer który można określać mianem bomby transferowej, ale o tym poinformujemy wkrótce.

– dodają.

Tegoroczne rozgrywki będą podzielone na dwie rundy: jesienną i zimową. Awans do I Ligi Małopolskiej po edycji JESIEŃ sezonu 2020/2021 otrzyma 1 miejsce w przypadku wygrania meczu barażowego z 6 miejscem I ligi edycji JESIEŃ.

Po edycji JESIEŃ do II Ligi Małopolskiej spadną 3 zespoły. W edycji WIOSNA II Liga Małopolska będzie liczyć 11 zespołów, zostanie podzielona na 2 grupy (terytorialnie) i rozegra mecz i rewanż w swoich terytorialnych grupach.