Sądeccy siatkarze walczą o najwyższe trofea

Wprawdzie w Nowym Sączu nie ma obecnie seniorskiej drużyny siatkówki mężczyzn (nieoficjalnie mówi się, że w tegorocznych rozgrywkach ligowych wystąpi drużyna Gród Czop Podegrodzie), ale zawodnicy z Sądecczyzny walczą obecnie o najwyższe siatkarskie trofea i warto o tym mówić.

W Chicago polska reprezentacja wywalczyła brązowy medal Ligi Narodów (dawny Puchar Świata). Jednym z bohaterów tego wydarzenia był wychowanek SKPS Dunajec Nowy Sącz Marcin Janusz.

Od soboty natomiast w Sofii (Bułgaria) trwają Mistrzostwa Europy kadetów U-17. W walce o medale udział bierze również reprezentacja Polski, a w jej składzie jest dwóch sądeczan: Jakub Olszewski – kapitan drużyny oraz Szymon Górowski. Obaj spisują się bardzo dobrze.

W pierwszym, niestety przegranym meczu 3:1 z Włochami obaj należeli do wyróżniających się siatkarzy. Pierwszy z nich Kuba zdobył 6 punktów, a Szymon 12. Drugie spotkanie było już dużo lepsze w wykonaniu Polaków, którzy ograli Rosjan 3:0, a Koba zdobył 6 punktów, a Szymon 12. Wczorajszy mecz z Portugalią również okazał się udany, Polacy wygrali 3:1 (27:25, 25:20, 20:25, 28:26)

W dzisiejszym dniu nie ma meczu, zespoły powrócą do rywalizacji jutro, aby zmierzyć się z Grecją.

Ten dzień przerwy przyda nam się na pewno, głowy trochę odpoczną. Będziemy oczywiście trenować i zadbamy o regenerację, aby jak najlepiej przygotować się do meczu z Grecją, ale mamy nadzieję, że zobaczymy też trochę Sofii.

– stwierdził trener kadry Ariel Fijoł.

Na zdjęciu: Atakuje Kuba Olszewski z tyłu Szymon Górowski

źródło, fot. sportowysacz.pl