Różaniec Do Granic Nieba od 1 do 8 listopada

W całej Polsce odbędzie się Różaniec Do Granic Nieba. To kontynuacja Różańca Do Granic, który miał miejsce trzy lata temu. 

od 1-8 listopada będzie trwała modlitwa w ramach Różańca Do Granic Nieba. Tym razem wydarzenie składa się dwóch elementów – dla parafii i dla rodzin.

Od trzech lat regularnie otrzymujemy prośby o kontynuację Różańca Do Granic. Szczególnie w roku, który bardzo mocno nas wszystkich przytłoczył, chcemy wyjść z inicjatywą modlitwy zarówno wspólnotowej, jak i indywidualnej

– mówi Maciej Bodasiński, jeden z organizatorów tego wydarzenia modlitewnego.

Tegoroczna edycja wydarzenia jednoczy już wiele środowisk katolickich, wspólnot, instytucji i mediów.

Będzie to modlitwa o pojednanie, przebaczenie i uzdrowienie wszelkich ran związanych z utratą dziecka nienarodzonego.

Dlaczego Różaniec do Granic Nieba?

Co roku, w Uroczystość Wszystkich Świętych, polskie cmentarze żarzą się milionami zniczy. Pamiętamy o bliskich zmarłych. Oddajemy cześć poległym na wojnach i w czasie powstań. Mogiły toną w kwiatach i zniczach.

Ale mamy też bliskich, o których mało kto pamięta. Nie mają imion, nikt ich nie włączył do rodziny. To ci, wszyscy którym nie pozwolono się narodzić.

Dzieci. Ludzie. Miliony dusz, na marginesie naszych wspomnień, bo często są z pamięci wypierani. Czy można być bardziej wykluczonym?

W tym roku, przez ręce Maryi, chcemy ich przyjąć, przytulić, przygarnąć, może nawet nadać imię. Będziemy prosić o wybaczenie te dzieci, którym nie pozwolono się narodzić.

– czytamy na stronie internetowej organizatorów.

Parafie, zakony i instytucje, które włączą się do modlitwy są zaproszone do rejestracji na specjalnej interaktywnej mapie na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl