Relacja z II Turnieju Tenisa Stołowego w Podegrodziu

W sobotę 30 marca 2019 roku, na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Podegrodziu, odbył się II Turniej Tenisa Stołowego 40 + pod hasłem: „Przez ruch po zdrowie” czyli „Wikariówka” – czy to jeszcze pamiętasz? Druga edycja. Organizatorem było Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Świętego Ojca Stanisława Papczyńskiego w partnerstwie z Dyrekcją Szkoły Podstawowej w Podegrodziu.

Turniej był pierwszym etapem z projektu realizowanego przez Stowarzyszenie w ramach zadania publicznego pod tytułem „Mamo ,tato pograj ze mną – spędźmy razem czas !”

Punktualnie o godzinie 9.00 prezes Stowarzyszenia Ireneusz Kapusta i Dyrektor Szkoły Krystyna Dąbrowska powitali zebranych licznie sympatyków tenisa stołowego oraz ich rodziny. Do rywalizacji stanęły panie i panowie, którzy na oczach swoich dzieci oraz zebranej publiczności toczyli pojedynki tenisowe.

Komisja sędziowska w składzie: Joanna Janik i Jacek Pietruszka czuwała nad właściwym przebiegiem gry. Przy stołach sędziowali uczniowie naszej szkoły, a nad ogólną organizacją czuwali przedstawiciele „Małego Podegrodzia”. Wszystkim dopisywał humor ale również pozytywne  emocje związane z chęcią zwycięstwa niekoniecznie z przeciwnikiem, co czasem z samym sobą. Gra toczyła się na poziomie, który z meczu na mecz wzrastał. W przerwach zebrani korzystali z cateringu ufundowanego przez Stowarzyszenie Papczyński. Natomiast Jacek Pietruszka właściciel firmy Ferros ufundował sprzęt do gry w tenisa dla szkoły oraz dyplomy. Dziękujemy również restauracji Toskania i pani Renacie Krajewskiej za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

Wyniki turnieju

– Honorowe I miejsce zdobył Ryszard Wilczyński, który był najbardziej dojrzałym uczestnikiem Turnieju, gdyż jak sam przyznał zwyciężył niedawno w Turnieju 65 +. Gratulujemy formy, chęci oraz pasji do tej dyscypliny sportu oraz dajemy jako przykład dla współczesnej młodzieży.

Wśród pań:

– I miejsce Joanna Pióro,
– II miejsce Małgorzata Ogrodzka,
– III miejsce Bożena Ciągło.
Gratulujemy. Dzieci były dumne ze swoich mam. Pozostałe uczestniczki otrzymały dyplomy za udział.

Wśród panów:

– I miejsce Kacper Krzak,
– II miejsce Grzegorz Hamiga,
– III miejsce Stanisław Krajewski,
– IV miejsce Augustyn Pasoń,
– V miejsce Piotr Krzak,
– VI miejsce Krzysztof Klimek.
Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział. Gratulujemy. Dzieci były dumne ze swoich ojców.

Mamy nadzieję, że Turniej będzie impulsem dla rodziców by zachęcać dzieci do spędzania czasu wolnego poprzez uprawianie właśnie tej dyscypliny sportu. Prezes Ireneusz Kapusta zapowiedział już jesienne rozgrywki oraz działania nad stworzeniem ligi tenisowej. Czekamy zatem na kolejne wydarzenia z tenisem stołowym w roli głównej w Szkole Podstawowej w Podegrodziu.

Opracowanie: M. Liber