Prymicje w parafii Podegrodzie – archiwum zdjęć

30 maja 2020 r. święcenia kapłańskie przyjął m. in. ks. Przemysław Dyrek z Brzeznej. Przy tej okazji Czytelnicy naszego portalu przysłali nam zdjęcia, jak kiedyś wyglądały prymicje w parafii Podegrodzie.

Diecezja Tarnowska ma 20 nowych kapłanów – m. in. ks. Przemysława Dyrka z Brzeznej

Najstarsze zdjęcia pochodzą z roku 1950, kolejne z 1975, są też zdjęcia z lat osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych. W tych latach odbywały się w parafii Podegrodzie prymicje ks. Władysława Turka z Naszacowic, ks. Stanisława Maciuszka z Rogów,  ks. Czesława Frączka z Rogów, ks. Jana Ciągło z Podegrodzia, ks. Pawła Bartuli z Podegrodzia.

Zachęcamy mieszkańców do przejrzenia swoich rodzinnych albumów. Jeśli znajdziecie zdjęcia z prymicji innych kapłanów z parafii Podegrodzie – zachęcamy do ich wysłania na adres kontakt@podegrodzkie.info, wtedy zaktualizujemy artykuł. Zachęcamy także do wysyłania innych archiwalnych zdjęć z gminy Podegrodzie i okolicy – chętnie je opublikujemy.

Za przygotowanie i przesłanie zdjęć dziękujemy mieszkańcom Podegrodzia: Leszkowi Konstantemu oraz Aleksandrze Konstanty (Biuro Urbanistyczne ARS CREARE)

 

Kolejne zdjęcia, dzięki uprzejmości Czytelników z Rogów: