fot. niezaleznienergetyczni.pl

Projekt „Czyste Powietrze” – spotkanie w Podegrodziu

5 marca 2019 r. o godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu odbędzie się spotkanie informacyjne, dotyczące projektu „Czyste Powietrze”.

Na spotkaniu mieszkańcy dowiedzą się:

  • jaką dotację (wymiana pieca, wymiana okien, drzwi, ocieplenie budynku, modernizacja instalacji) mogą uzyskać?
  • jaki czas mają na wymianę starego pieca na nowy?
  • jakie są wymagane dokumenty, aby otrzymać dotację (wniosek, audyt) ?

oraz uzyskają odpowiedzi na zadane pytania, dotyczące projektu.

Zarys programu

Z programu mogą skorzystać właściciele domów jednorodzinnych, osoby fizyczne. Program skupia się na wymianie kotłów, opalanych paliwem stałym i termomodernizacji budynków. Działania te mają przyczynić się do niwelowania tzw. niskiej emisji, czyli szkodliwych zanieczyszczeń emitowanych podczas ogrzewania budynków.

Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dotowane mogą być prace, które zostały rozpoczęte do 12 miesięcy przed złożeniem wniosku (ale nie wcześniej niż 1.01.2018r.), jednak całość przedsięwzięcia nie może zakończyć się przed dniem złożenia wniosku.

Maksymalna wysokość kosztów kwalifikowanych, od których liczona jest dotacja wynosi 53 tys. zł. W zależności od dochodów w gospodarstwie domowym dotacja może wynieść od 30 do 90% kosztów kwalifikowanych. Na pozostałą część, a także koszty przekraczające poziom kwalifikowany, może zostać udzielona pożyczka na preferencyjnych warunkach.