Ponad 2 miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gminy Podegrodzie

27 kwietnia 2021 r. I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak w delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu wręczył czeki na inwestycje, na które sądeckie samorządy otrzymały wsparcie finansowe w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W wydarzeniu uczestniczyli również parlamentarzyści z subregionu sądeckiego: Anna Paluch, Jan Duda i Wiesław Janczyk.

Z uwagi na bezpieczeństwo sanitarne wydarzenie zostało podzielone na dwa etapy. We wtorek czeki otrzymały samorządy z powiatu sądeckiego, a następnie z powiatu limanowskiego oraz miasta Nowy Sącz.

Małopolskie gminy i powiaty realizują kolejne lokalne inicjatywy dzięki decyzji Pana Premiera Mateusza Morawieckiego uruchamiającej Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Jestem przekonany, że fundusze te przyczynią się do tworzenia w naszym województwie miejsc aktywnego sposobu spędzania czasu, ale także ułatwią budowanie relacji międzyludzkich. Przede wszystkim w swym podstawowym wymiarze stanowią zaś realizację idei zrównoważonego rozwoju

– mówi wicewojewoda Józef Leśniak.

Przekazując dziś te symboliczne czeki, chcę pogratulować wszystkim beneficjentom rządowego wsparcia. Ta pomoc jest działaniem rządu Zjednoczonej Prawicy, którego namacalne efekty odczują Mieszkańcy. Korzyści zauważą nie tylko przedsiębiorcy, ale także wszyscy Małopolanie

– dodaje Józef Leśniak.

Przyznane dofinansowanie wynosi:

  • powiat nowosądecki i gminy z tego powiatu – 21 000 000 zł,
  • miasto Nowy Sącz – 1 000 000 zł,
  • powiat limanowski i gminy z tego powiatu – 12 100 000 zł.

Gmina Podegrodzie otrzymała czek w wysokości 2 380 000,00 złotych. Środki te zostaną przeznaczone na dokończenie realizacji inwestycji Dziennego Domu Seniora w Podegrodziu. W tym budynku będzie się też znajdowało miejsce m.in. dla Ośrodka Pomocy Społecznej.

foto: Powiat Nowosądecki