Polska pod krzyżem: od Bałtyku po Tatry – również w Starym Sączu

Jerozolima: tuż obok Golgoty. Gdańsk: na cmentarzu wojennym. Zakopane: pod Giewontem. Stary Sącz – przy Ołtarzu Papieskim. Ponad tysiąc miejsc w całym kraju zadeklarowało współudział w akcji, a ok. 40 tys. osób zarejestrowało się na główne wydarzenie.

Organizatorzy informują:

„Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku krzyża Chrystusowego”.

Główne wydarzenie odbędzie się dzisiaj, 14 września na płycie lotniska Włocławek-Kruszyn. Organizatorzy spodziewają się setek tysięcy osób i mają nadzieję na podobnie czynny udział w wydarzeniu, jak to miało miejsce w czasie akcji modlitewnej „Różaniec do granic”, który dosłownie ogarnął nie tylko Polskę, ale też Polaków mieszkających w różnych częściach świata.

W pierwszej części wydarzenia zaplanowano: sakrament spowiedzi, mszę świętą, konferencję, świadectwa z pomocą obrazów, muzyki i światła. Potem wszyscy symbolicznie idą pod krzyż Chrystusowy. Wieczorem rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu. Druga część to całonocne czuwanie trwające do niedzielnego poranka, rozpoczynającego święto Matki Bożej Bolesnej.

Transmisje radiowe i telewizyjne

Wydarzenie będzie szeroko transmitowane i komentowane w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu. Zdalne uczestnictwo we wspólnej modlitwie zapowiedziało bardzo wiele parafii z całej Polski.

„Polska pod krzyżem” w Starym Sączu

W Starym Sączu modlitwa w ramach akcji „Polska pod Krzyżem”, odbędzie się przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu.

Program spotkania:
17:00 – Zawiązanie wspólnoty – Konferencja
17:30 – Droga krzyżowa – Adoracja krzyża
18:30 – EUCHARYSTIA
19:30 – Czuwanie z Maryją pod krzyżem – Modlitwa różańcowa – Apel Jasnogórski

Organizatorzy zapraszają wszystkich – zwłaszcza mieszkańców okolic Starego Sącza – do wspólnej modlitwy i czuwania przy Krzyżu Chrystusa.