Polacy w półfinale siatkarskich Mistrzostw Europy!

Reprezentacja Polski pokonała drużynę z Niemiec 3:0  w ćwierćfinale siatkarskich Mistrzostw Europy. Półfinał odbędzie się w słoweńskiej Lublanie.

Chociaż Polacy wygrali to spotkanie 3:0, ten mecz nie wyglądał jak wcześniejsze spotkania. Była to siatkówka na wyższym poziomie, na szczęście Polacy nadal byli lepszą drużyną i kontrolowali przebieg spotkania.

W pierwszym secie Niemcy zdołali wyjść nawet na prowadzenie, jednak później w polu zagrywki pojawił się nasz kapitan i to głównie dzięki niemu Polacy odzyskali prowadzenie. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:19.

Siatkarze reprezentacji Niemiec nie zamierzali się jednak poddać. Początek drugiego seta był bardzo wyrównany. W kluczowych momentach nasi siatkarze jednak nie zawiedli i odskakiwali rywalom. W drugim secie Polacy prowadzili nawet 15:10. Ostatecznie druga partia zakończyła się wynikiem 25:21.

Podobnie było w 3 secie. Niemcy nadal walczyli, ale to Polacy byli górą. Liderem reprezentacji Niemiec był Grozer, który w ataku był bardzo skuteczny, jednak zupełnie nie radził sobie w polu zagrywki. Set był do pewnego czasu bardzo wyrównany, jednak w końcówce siatkarze Vitala Heynena odskoczyli, wygrywając 25:18. 18 punktów w całym spotkaniu zdobył Wilfredo Leon.

Składy drużyn

Polska: Fabian Drzyzga, Maciej Muzaj, Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski (libero) oraz Dawid Konarski, Marcin Komenda

Niemcy: Lukas Kampa, Georg Grozer, Christian Fromm, Ruben Schott, Tobias Krick, Marcus Bohme, Julian Zenger (libero)

Polska zagra w półfinale z Rosją czy Słowenią?

Obecnie trwa jeszcze mecz Rosji ze Słowenią. Mecz ten wyłoni przeciwnika naszej drużyny w meczu półfinałowym. Słowenia gra bardzo dobre spotkanie i wygrała już 2 sety (25:23, 25:22).