Podsumowanie akcji „Znicz 2019” na Sądecczyźnie

Coroczną akcję policji pod nazwą „Znicz” prowadzono od 31 października do 3 listopada. W tym roku na Sądecczyźnie podczas trwania akcji nie było ofiar śmiertelnych, ujawniono również mniej nietrzeźwych kierowców, jak również mniej było wypadków drogowych, kolizji oraz rannych osób w porównaniu do roku poprzedniego.

Podczas akcji „Znicz 2019” każdego dnia ponad 130 policjantów czuwało nad bezpieczeństwem tych, którzy wybrali się w podróż, by na Sądecczyźnie odwiedzić groby swoich najbliższych. Podobnie jak w poprzednich latach, w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego pojawiła się znacznie większa niż na co dzień liczba policjantów, których głównym zadaniem było zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonie cmentarzy, a także pomoc podróżnym w bezpiecznym dotarciu na groby bliskich.

Podczas działań policjanci przede wszystkim udzielali wszechstronnej pomocy uczestnikom ruchu drogowego. Dużą uwagę zwracali przede wszystkim na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu na drodze, czyli na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa czy przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych.

W trakcie czterech dni policyjnej akcji „Znicz 2019” (od 31 października do 3 listopada) na Sądecczyźnie doszło do 4 wypadków drogowych i 26 kolizji.W wyniku tych zdarzeń drogowych rannych zostało 5 osób, na szczęście nikt nie zginął. Podczas działań policjanci ujawnili też 7 kierujących, którzy prowadzili pojazdy po wcześniejszym spożyciu alkoholu.

– informuje Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

źródło: KMP w Nowym Sączu