Podrzecze. Zderzenie dwóch samochodów osobowych.

7 stycznia w Podrzeczu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z kierowców został przetransportowany do szpitala. Zdarzenie miało miejsce przed godziną 16:00.

Po przybyciu służb ratunkowych na miejsce zdarzenia okazało się, że osoby podróżujące opuściły pojazd o własnych siłach. Samochodem Hyundai podróżował sam kierowca, który znajdował się pod opieką załogi Pogotowia ratunkowego. Został on zabrany do szpitala, a samochód znajdował się na poboczu. Samochodem Ford Transit podróżowały dwie osoby, które nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Samochód znajdował się na poboczu. Jeden pas ruchu był zablokowany.

Z jednego z samochodów wyciekł płyn eksploatacyjny. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, sorpcji rozlanych substancji, kierowaniu ruchem wahadłowo, usunięciu elementów karoserii z drogi oraz odłączeniu klem od akumulatora.

– informują strażacy z PSP w Nowym Sączu.

W akcji brały udział zastępy OSP Brzezna, OSP Podrzecze oraz JRG nr 2 Nowy Sącz. Działania strażaków trwały ponad trzy godziny.

źródło, fot. PSP Nowy Sącz