fot. nowysacz.pl

Podegrodzie – Stary Sącz. Nowe linie MPK już od marca dzięki otwarciu Park & Ride.

Wczoraj tj. 17 stycznia 2020 r. w Starym Sączu otwarto dworzec przesiadkowy Park & Ride. Dzięki temu już w marcu br. MPK uruchomi nowe połączenia m. in. pomiędzy gminami Podegrodzie i Stary Sącz.

W ramach projektu Park & Ride powstało m.in. 130 miejsc postojowych (w tym 6 miejsc dla osób z niepełnosprawnością) i 4 miejsca dla autobusów i busów. Wybudowano także poczekalnię, pętlę autobusową z wiatą przystankową, budynek przechowalni dla rowerów. Cały obiekt jest monitorowany.

W wydarzeniu uczestniczyli m. in. posłanka Urszula Nowogórska, poseł Wiesław Janczyk, marszałek Witold Kozłowski, burmistrz Jacek Lelek, prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, radny województwa Stanisław Pasoń a także radni powiatowi, radni gminni i wójtowie (m. in. wójt Stanisław Banach oraz z-ca wójta Stanisław Mazur) oraz ks proboszcz Marek Tabor.

O nowych liniach MPK w gminie Stary Sącz powiedział portalowi sądeczanin burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek:

To będzie tworzone kilku-etapowo. Pierwszy etap zacznie się już w najbliższy poniedziałek, gdy autobusy zaczną zajeżdżać na ten dworzec i można będzie zostawić już tu samochód i przesiąść się do autobusu. Ale jeśli chodzi o komunikację już wewnątrz gminy i pomiędzy gminami to już od 1 marca zostanie uruchomiony nowy autobus, przypomnienie autobusu łączącego Brzezną, ale przez Podegrodzie i Gołkowice ze Starym Sączem. Czyli możliwość dotarcia komunikacją publiczną z sąsiedniej gminy, czyli od Podegrodzia do Starego Sącza.