Piotr Świerczewski nowym trenerem Sandecji
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Piotr Świerczewski trenerem Sandecji Nowy Sącz

Tomasz Kafarski został wczoraj zwolniony ze stanowiska trenera pierwszej drużyny MKS Sandecja. Przed spadkiem z pierwszej ligi klub ratować będzie teraz szkoleniowy duet – Marcin Jałocha i Piotr Świerczewski.

Tomasz Kafarski rozpoczął pracę w Nowym Sączu 11 czerwca 2018 roku i był jednym z najdłużej pracujących szkoleniowców na poziomie Fortuna 1. ligi. Prowadził  Sandecję nieprzerwanie przez 757 dni. W swoim pierwszym sezonie zajął z drużyną wysoką, czwartą lokatę.

Łącznie Tomasz Kafarski prowadził Sandecję w 67 oficjalnych spotkaniach, w których ekipa z Nowego Sącza odniosła 25 zwycięstw, 20 remisów oraz poniosła 22 porażki.

Trenerowi Kafarskiemu dziękujemy za odważne stawianie na młodzież, o czym najlepiej świadczy pierwsze miejsce Sandecji w klasyfikacji Pro Junior System. Doskonale swoją postawą wpisywał się więc w tym sezonie w strategię klubu.

Byłemu już trenerowi „Biało-Czarnych” życzymy wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym oraz zawodowym.

– czytamy na oficjalnej stronie internetowej nowosądeckiego klubu.

Władze Sandecji poinformowały, że do końca sezonu, czyli przez cztery ostatnie kolejki, drużynę poprowadzi duet Jałocha – Świerczewski. Obydwaj byli znakomitymi piłkarzami, zdobyli srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.

Świerczewski, który urodził się w Nowym Sączu i jest wychowankiem Sandecji, ma na swoim koncie 70 występów w reprezentacji Polski. Grał m.in. w GKS Katowice, Lechu Poznań, a także w słynnym francuskim klubie Olympique Marsylia. Jako trener pracował w Zniczu Pruszków, ŁKS Łódź i Motorze Lublin.

źródło: sandecja.pl