Pierwsza ligowa porażka siatkarzy Gród Czop Podegrodzie

22 listopada 2019 r. o godz. 21:00 na Hali Sportowej w Brzeznej rozpoczął się mecz pomiędzy siatkarskimi drużynami Gród Czop Podegrodzie i Wawel Kraków.

Był to już 4 mecz ligowy siatkarzy z Podegrodzia w ramach II Ligi Małopolski, ale pierwszy rozgrywany na własnym terenie. Do Brzenej przyjechał lider II Ligi, drużyna WAWEL Kraków, która w trzech poprzednich meczach nie straciła ani jednego seta.

Pierwsze dwa sety siatkarze Gród Czop Podegrodzie wygrali 25:20 oraz 25:21. Niestety w końcówce trzeciego seta, przy prowadzeniu 21:17 przyszedł niespodziewany kryzys, zabrakło tylko 4 małych punktów, aby zakończyć całe spotkanie wynikiem 3:0. Trzecią partię wygrała drużyna z Krakowa (23:25), podobnie jak dwa kolejne sety. (17:25, 9:15).

Gród Czop Podegrodzie przegrywa więc pierwszy mecz w II Lidze Małopolski, zdobywając w tym spotkaniu tylko jeden punkt za pięciosetowy pojedynek.

Niedosyt w nas ogromny, lecz jakby na to nie patrzeć jesteśmy beniaminkiem tej ligi, drużyną która dopiero się tworzy, zespołem który zagrał dopiero czwarty mecz w profesjonalnych rozgrywkach, natomiast Wawel ma ponad stuletnią tradycję. (…) Gratulacje dla chłopaków z Wawel Kraków, którzy oprócz wysokiego poziomu sportowego, prezentują też wysoką kulturę osobistą.

– napisali siatkarze na swoim profilu społecznościowym.

Warto również zauważyć wysoką frekwencję kibiców na Hali Sportowej w Brzeznej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom, którzy tak licznie przybyli na Halę Sportową w Brzeznej by nas wspierać. Uwierzcie nam, jesteśmy bardzo zbudowani tym ile osób przyszło na trybuny. Zachęcamy Was, aby w kolejnych meczach u siebie było jeszcze głośniej i aby Wasz doping niósł nas po kolejne zwycięstwa. Liczymy na wasze wsparcie

– dodają siatkarze.

Gród Czop Podegrodzie wiceliderem rozgrywek

Obecnie w tabeli II Ligi Małopolski z 10 punktami Gród zajmuje 2 miejsce. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane 30 listopada z zespołem SOKÓŁ Gumniska Tarnów.  Ten mecz zostanie rozegrany na wyjeździe, a drużyna z Tarnowa zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Marcina Polakiewicza, link do pełnej galerii poniżej: