Państwo Anna i Bogusław Wawrzyniakowie zasłużeni dla gminy Podegrodzie

Państwo Anna i Bogusław Wawrzyniakowie z Krzysztofem Bodzionym

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Podegrodzie, 28 maja 2020 r. dokonano uroczystego nadania tytułu zasłużonych dla gminy Podegrodzie Państwu Annie i Bogusławowi Wawrzyniakom.

Państwo Wawrzyniakowie to miłośnicy ziemi podegrodzkiej, (..) Począwszy od 2000 roku, kiedy to Zespół Regionalny Podegrodzie przyjmował delegację z Niemiec i okazało się zapotrzebowanie na tłumacza, pomogła tutaj Pani Anna. Od tej pory Państwo Wawrzyniakowie pomagają całej kulturze podegrodzkiej od zespołu małego po duży, Podegrodzkim Chłopcom i przede wszystkim wspierają działalność Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu (…)

– mówi Krzysztof Bodziony, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu.

Krzysztof Bodziony dodał, że są to wspaniali ludzie, którzy nie będąc mieszkańcami naszej gminy z wielkim oddaniem pomagają naszej kulturze.

Wójt Gminy Podegrodzie, Stanisław Banach oraz Przewodniczący Rady Gminy Podegrodzie, Józef Kotarba złożyli gratulacje i kwiaty w imieniu Rady Gminy Podegrodzie, regionalnych zespołów oraz wszystkich, którym to małżeństwo pomogło. Przewodniczący Oświaty, Andrzej Padula wręczył zasłużonym odznaczenia za zasługi dla naszej gminy.

Dziękujemy Wam bardzo. Jest to dla nas ogromny zaszczyt i wzruszenie. Od wielu lat obserwujemy dokonania gminy Podegrodzie w rozwoju kultury i cieszymy się, że tak bardzo pomagacie w tym rozwoju i mamy nadzieję, że będziecie to robić dalej.

– powiedział Pan Bogusław Wawrzyniak po odebraniu odznaczeń.

fot. UG Podegrodzie