Uwaga! Ostatnia szansa na niższe rachunki za prąd

Małe firmy, szpitale oraz instytucje publiczne mają czas tylko do 29 lipca, żeby złożyć oświadczenie uprawiające do płacenia w najbliższym półroczu takich rachunków za prąd jak w zeszłym roku. Jeśli tego nie zrobią, muszą szykować się na wyraźną podwyżkę cen. Problem w tym, że największe spółki energetyczne niechętnie informują o tym swoich klientów.

Wczoraj przed punktem Tauronu w Nowym Sączu ustawiła się ogromna kolejka. Jedni cierpliwie czekali, inni nie kryli zdenerwowania, ponieważ niestety ani do mediów ani do przedsiębiorców nie rozesłano stosownych komunikatów i wiele osób dowiedziało się o obowiązku w ostatnich dniach przed terminem.

Musimy pamiętać że ta stabilizacja cen dotycz TYLKO 2 półrocza 2019 ale dla zakładów, firm mających duży pobór prądu nawet tak krotki okres jest istotny. Dzisiaj, jutro i w poniedziałek zakłady energetyczne pracują, przyjmują oświadczenia ale można tez takie oświadczenie wysłać pocztą i co jest istotne nie data otrzymania ( jak najpierw twierdzono ) do ZE jest ważna ale data nadania listu. a zatem do 24:00 w poniedziałek można jeszcze wysyłać oświadczenia. w przypadku braku formularza zapraszamy do kontaktu.

– informuje pani Grażyna Gądkowska z Kancelarii Księgowo-Podatkowej.

Natomiast dla gospodarstw domowych ceny energii elektrycznej pozostają do końca 2019 r. na poziomie z 2018 roku.