„Opowieść o świętym Stanisławie Papczyńskim” – nowa publikacja

“Opowieść o świętym Stanisławie Papczyńskim” to zbiór opowiadań o życiu ojca Stanisława Papczyńskiego spisanych w XVIII wieku przez jego następcę – ojca Kazimierza Wyszyńskiego –  uzupełniony w XXI wieku przez ks. Jana Mikołaja Rokosza MIC.

„Opowieści…” są najnowszą publikacją wydaną nakładem Sanktuarium św. ojca Stanisława w Górze Kalwarii w kooperacji z wydawnictwem Marianum Media. Wielka wartość tej książki wynika z faktu, że powstała stosunkowo krótko po śmierci Ojca Założyciela. Wówczas pamięć o życiu i cudach bogobojnego „białego” zakonnika była żywa i opierała się na relacjach świadków, którzy go znali i uczestniczyli w opisywanych wydarzeniach.

Kluczem do prawidłowego odczytania tej powieść jest niezwykła, wręcz mistyczna relacja o. Kazimierza Wyszyńskiego ze św. Stanisławem Papczyńskim. O. Kazimierz darzył go głęboką czcią i nabożeństwem, świadectwem tego może być jego przeżycie jakiego doznał modląc się w zrujnowanym wówczas Wieczerniku. Usłyszał spod podłogi stukanie w miejscu gdzie znajdowała się trumna św. ojca Stanisława, a wewnętrzny głos przemówił: „Wydobądź z błota moją trumnę!” – jak usłyszał, tak też zrobił.

10 pięknych cytatów św. Stanisława Papczyńskiego

Ojciec Kazimierz przez całe swe życie na wszelkie możliwe sposoby ukazywał świętość życia ojca Stanisława i jego proroczą misję jako niezwykły dar dla Kościoła.

– pisze we wstępie kustosz sanktuarium, ks. Jan Mikołaj Rokosz MIC.

Moc odziaływania ojca Kazimierza jest tak wielka, że dzisiaj, po niemal 300 latach, poprzez tę publikację przemówi do nas, żyjących w XXI wiek.

– pisze dalej.

Św. Stanisław Papczyński – orędownik na trudne czasy

Dopisany przez ks. Jana Mikołaja Rokosza MIC ciąg dalszy „Opowieści…” zawiera opis drogi do chwały ołtarzy św. ojca Stanisława, losy Wieczernika i grobu Świętego oraz dalsze losy całego Zgromadzenia Księży Marianów.

źródło, fot. papczynski.pl