Olszanka: Święto Szkoły oraz szkolny konkurs „Mam Talent”

4 października 2019r. w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Olszance miały miejsce obchody święta szkoły. W związku z ta uroczystością o godz. 8.00 odbyła się msza święta, w której brała udział cała społeczność szkolna. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole.

Po oficjalnym powitaniu zebranych przez Panią Dyrektor mgr Wiolettę Oleksy, rozpoczęliśmy zaplanowany na ten dzień Szkolny Konkurs „Mam Talent” Na szkolnej scenie pojawiło wielu instrumentalistów. Mieliśmy możliwość posłuchać na żywo dźwięków wiolonczeli, melodii filmowych wykonywanych na keyboardzie i saksofonie, brzmienia klarnetu oraz melodii klasycznej na flecie poprzecznym.

Uczniowie klas młodszych najchętniej recytowali wiersze – również autorskie. Dużym zainteresowaniem cieszył się występ ucznia klasy trzeciej Alana Orzechowskiego, który zaprezentował eksperymenty chemiczne. Między innymi : wciąganie wody do szklanki za pomocą świeczki. Do jego rąk trafił puchar za zdobycie I miejsca w konkursie. Wyróżniono także prace plastyczne z wizerunkiem patronki szkoły Świętej Kingi, które zdobiły szkolny korytarz. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy , słodkie upominki, wyróżnieni nagrody rzeczowe takie jak: pendrive, puzzle, gry planszowe, kalkulatory, przybory szkolne (za co dziękujemy sponsorom). Nagrodę publiczności – piłkę , otrzymała za grę na flecie poprzecznym uczennica klasy ósmej Emilia Zbożeń.

Uczniowie co roku zaskakują różnorodnością występów i wysokim poziomem artystycznym, dzięki czemu konkurs dostarcza wielu emocji i wrażeń.

Pomysłodawcą i organizatorem jest pani Ewa Jurkowska – Kunicka.

SP Olszanka