Olszana – z pożarem walczyło 72 strażaków

10 października po godz. 15:00 strażacy zostali zadysponowani do pożaru w Olszanie. Po przybyciu strażaków okazało się, że doszło do pożaru budynku gospodarczego, a ogień zdążył objąć cały budynek.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu w pierwszej fazie trzech prądów wody w natarciu na palący się obiekt. Zbudowano punkt czerpania wody z pobliskiego potoku. Po przybyciu kolejnych zastępów podano kolejne cztery prądy wody na budynek gospodarczy. Wodę dowożono również samochodami pożarniczymi OSP z hydrantu znajdującego się około 1km od miejsca zdarzenia. W trakcie działań uzyskano informacje od właściciela budynku, iż w budynku znajdowało się 5 butli (11kg) z gazem propan butan .Po lokalizacji pożaru, butle sprawdzono kamerą termowizyjną, a następnie wyniesiono z budynku i złożono w bezpiecznym miejscu.

– relacjonują strażacy z PSP w Nowym Sączu

Po ugaszeniu pożaru dokonano rozbiórki budynku gospodarczego przy użyciu bosaków oraz pilarek do drewna. Nadpalona konstrukcja budynku gospodarczego została złożona w bezpieczne miejsce i schłodzona wodą. Znajdujący się w przybudówce wrak pojazdu Audi 80 sprawdzono kamerą termowizyjną.

Działania strażaków trwały ponad 3 godziny. Łącznie w akcji brało udział 15 zastępów oraz 72 strażaków. Z terenu gminy Podegrodzie byli to strażacy:

  • OSP Olszana
  • OSP Olszanka
  • 2x OSP Podegrodzie
  • OSP Naszacowiece
  • OSP Juraszowa
  • OSP Stadła

źródło, fot. PSP Nowy Sącz, OSP Podegrodzie