Ogłoszono przetarg na budowę nowego stadionu Sandecji Nowy Sącz

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel ogłosił przetarg na budowę nowego stadionu. Obiekt dla piłkarzy Sandecji ma być gotowy już za dwa lata.

Termin składania ofert jest dosyć długi, ponieważ jest to duża inwestycja. Oferty będzie można składać do 11 września do godziny 11.30. Pół godziny później nastąpi otwarcie kopert

– powiedział prezydent Handzel.

Wczoraj zostało przekazane ogłoszenie o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Publikacja ogłoszenia w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej (na stronie TED) nastąpi w ciągu 5 dni.

Po opublikowaniu ogłoszenia o zamówieniu w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, na stronie internetowej (bip) oraz Platformie Zakupowej Nowosądeckiej Infrastruktury Komunalnej Sp. z o.o. zostanie umieszczona dokumentacja przetargowa.

W pierwszym etapie inwestycji planowana jest budowa stadionu, który pomieści 4,5 tys. widzów i ponad 270 kibiców gości. W kolejnych etapach stadion będzie rozbudowywany, a w jego sąsiedztwie powstanie nowy budynek Urzędu Miasta Nowego Sącza wraz z dużym parkingiem.

Jednym z głównych założeń inwestycyjnych jest to, aby drużyna Sandecji mogła jak najdłużej – pomimo budowy – rozgrywać swoje mecze. Nowy stadion Sandecji powinien być gotowy w ciągu dwóch lat.