Obraz św. o. Stanisława Papczyńskiego w kościele w Wiedniu

Proboszcz kościoła św. Józefa w Wiedniu (Kahlenberg) ksiądz Roman Krekora przesłał do p. Leszka Konstantego z Podegrodzia zdjęcia z obrazem O. Stanisława Papczyńskiego w tamtejszym kościele.

Obraz ten  przekazano w ubiegłym roku przez Podegrodzian, uczestnikami uroczystości byli:
Jakub Bodziony Podegrodzie
Teofil Zgrzeblak z małżonką Podegrodzie
Jadwiga Waligóra Podegrodzie
Jacek Maciuszek z małżonką Podegrodzie
Maria Tobiasz Juraszowa
Leszek Konstanty Podegrodzie

Wyrażamy wdzięczność Proboszczowi Romanowi Krekora z Wiednia, za uszanowanie naszego Rodaka w centrum Europy.

Uroczyste przekazanie obrazu zostało zorganizowane przez rodzinę Romana Zwolińskiego wraz z małżonką (ze Stadeł – Wyglanowic)
Wykonanie obrazu sfinansowała firma Kryształ z Podegrodzia i wspólnota wsi Podegrodzie Las w Naszacowicach.

Tak o kościele na Kahlenbergu mówi ks. Roman Krekora

Jest mało miejsc na ziemi upamiętniających nie tylko wygraną bitwę, ale wojnę, która zmieniła losy Europy. Kahlenberg jest miejscem szczególnym, w którym każdy Polak może być dumny ze swojej historii, czuć się jak u siebie w domu, bo polski kościół na Kahlenbergu to skrawek polskiej ziemi. Dla wszystkich Polaków mieszkających w Austrii i dla wszystkich, którzy tutaj przyjeżdżają, miejsce to jest domem, śladem dumnej historii. To miejsce jest także niezwykle ważne dla chrześcijaństwa, ponieważ gdyby nie zwycięstwo Sobieskiego, nie wiadomo, jak potoczyłyby się losy chrześcijańskiej Europy.

Dni św. Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu

Przypominamy, że już jutro o godz. 14:00 rozpoczną się w Podegrodziu Dni św. Stanisława Papczyńskiego „Po sąsiedzku ze Świętym”. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tym artykule.