SOR Nowy Sącz
Fot. szpitalnowysacz.pl

Nowy Sącz – pacjent z podejrzeniem koronawirusa

Dzisiaj tj. 14 lutego 2020 r. do sądeckiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przywieziono karetką pacjenta z podejrzeniem koronawirusa. Mężczyzna jest badany przez lekarzy.

Oddział ratunkowy został zamknięty. Przyjęcia na SOR zostały wstrzymane z powodu konieczności dezynfekcji całego oddziału.

Mężczyzna trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy około godz. 11:00. Skarżył się na gorączkę i duszności. Chory jest pracownikiem krakowskiego lotniska w Balicach.

Lekarze zostali ubrani w specjalne ochronne stroje i maski, a chory umieszczony w izolatce.

Wprowadzono bezwzględny zakaz wchodzenia na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Nowym Sączu.

W przypadku podejrzenia wystąpienia wirusa w szpitalu została wdrożona specjalna procedura. Wszyscy pracownicy są ubrani w stroje zapobiegające przenikaniu wirusów. Wszystkie wejścia na SOR są notowane, dzięki czemu można w każdej chwili zidentyfikować, kto miał kontakt z tym pacjentem, jeśli podejrzanie zakażenia się potwierdzi. W tej chwili wszystkie drogi, którymi przemieszczał się chory oraz pomieszczenia, w których przebywał, zostaną zdezynfekowane.

– powiedział dla serwisu Onet Bogusław Latacz ze Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu.

O sprawie informuje także Prezydent Nowego Sącz Ludomir Handzel:

Trwa diagnostyka pacjenta. Po rozmowie z Panią Dyrektor szpitala informuję, iż pacjenci w stanach nagłych powinni być kierowani do ościennych szpitali (Gorlice, Limanowa).